Służą nie tylko relaksacji i poprawie urody, mają także udowodnione działanie prozdrowotne. Mowa oczywiście o popularnych w ostatnim czasie zabiegach SPA. Jakie zalety płyną z korzystania z tego typu masaży i kuracji? Dlaczego warto uczęszczać na nie regularnie?

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas potrzebuje chwili relaksu i odprężenia, czyli takiego momentu, który zostanie zarezerwowany tylko dla niego. Na co dzień wiele osób doświadcza sporej ilości stresów, ich ciało staje się napięte, a także zmęczone, warto wtedy umówić się na prozdrowotne masaże i zabiegi SPA. Jak wygląda taka regeneracja w salonie SPA?

Rodzaje zabiegów

Można wyróżnić przynajmniej kilkanaście zabiegów SPA, w zależności od tego, do jakiego salonu urody się udasz. Z pewnością najpopularniejszymi są peelingi oraz masaże ciała przy wykorzystywaniu specjalistycznych, nawilżających produktów. Bardzo wielu klientów decyduje się, na przykład na wykonywanie zabiegów na dłonie, stopy, a także na kuracje detoksykujące, nawilżające i antycellulitowe. 

Zabiegi prozdrowotne

Co istotne, zabiegi SPA mają właściwości prozdrowotne. Pozwalają zniwelować napięcie mięśni, ukoić skórę, nawilżyć ją, a przede wszystkim zrelaksować się i pozytywnie nastroić. Z pewnością wizyta w salonie urody jest przeznaczona dla osób, które na co dzień doświadczają bardzo dużego stresu, prowadzą aktywny tryb życia, nie mają za bardzo czasu na to, aby odprężyć się i odpocząć. Jeśli zatem pracujesz nawet po kilkanaście godzin dziennie, warto, abyś przynajmniej raz w miesiącu udał się na relaksujący zabieg do SPA. Niestety, ale przedłużające się napięcie mięśniowe może doprowadzić do kontuzji, natomiast przyjemne masaże wykonywane podczas relaksującej muzyki z pewnością pozwolą nieco odprężyć ciało.

Relaksacja i odpoczynek

Wizyta w salonie SPA na pewno ma za zadanie zrelaksować, a także dodać nieco energii. Wykorzystywane przez salony nowoczesne metody masażu oraz kuracji powodują, że ciało zostaje nawilżone, a także wzbogacone o mikroelementy. W wielu salonach dba się o atmosferę, kąpiele, masaże peelingi przeprowadzane są w sposób powolny, odprężający, tak, by poczuć swoje ciało.

 

Alternatywa dla zabiegów kosmetycznych

Można także śmiało stwierdzić, że regularne wizyty w salonie SPA pozwalają zniwelować konieczność umawiania się na zabiegi medycyny estetycznej. Wykorzystywane w kuracjach peelingi z okładami termicznymi, wyciągami roślinnymi, olejami, stosowane glinki pozwalają pozbyć się cellulitu, a także ujędrnić skórę. Warto dodać, że wszystkie te procesy są naturalne, odbywają się bez jakichkolwiek ingerencji inwazyjnych urządzeń.

Czy trzeba przygotowywać się do wykonania takich zabiegów?

Nie trzeba przygotowywać się w sposób specjalny do wykonywania zabiegów SPA. Dobrze jest jednak wiedzieć, że przed udaniem się do gabinetu, podczas konsultacji z pracownikami, warto wspomnieć o wszystkich dolegliwościach zarówno związanych z ruchomością stawów, jak i z chorobami wewnętrznymi. Istnieje kilka przeciwwskazań do wykonywania tego typu masażów lub kuracji, dlatego tak ważne jest poinformowanie o konkretnych ograniczeniach.

Masaże dla przyszłych mam

Bardzo wiele salonów SPA oferuje także masaże oraz kuracje dla kobiet w ciąży. Jest to taki rodzaj zabiegów, dzięki którym odciąża się nieco kręgosłup, a także rozluźnia się poszczególne mięśnie. Pozwalają one na to, by okres ciąży był przechodzony przez kobiety znacznie łagodniej. Trzeba jednak pamiętać, aby wziąć ze sobą odpowiednie dokumenty potwierdzające brak przeciwwskazań do tego typu zabiegu.

Jeśli zatem chcesz skorzystać z relaksujących, prozdrowotnych masaży, kuracji, terapii, peelingów, warto umówić się do salonu SPA. Pozwoli Ci to nie tylko się odprężyć i znaleźć równowagę w ciele, ale także rozluźnić nieco mięśnie, pozbyć się cellulitu, ujędrnić ciało i to bez użycia skalpela czy inwazyjnych urządzeń!