Slide
Elixir
Onkokosmetologia
Nasz cel

Nowe, autorskie Rytuały SPA,
których nie znajdziesz nigdzie poza Elixir Day SPA

ONKOKOSMETOLOGIA

Nasz cel

Jesteśmy z Wami od 8 lat, tworząc miejsce z holistycznym podejściem do urody, traktując kosmetologię jako dziedzinę interdyscyplinarną. Chęć rozwoju i poszukiwania nowych dróg zaprowadziły nas by szkolić się z zakresu Onkokosmetologii, działającą na rzecz kobiet walczących z rakiem oraz tych, które pokonały już chorobę nowotworową.

Kosmetologia onkologiczna stanowi profilaktyczny program pielęgnacyjny, który pozwoli na poprawę jakości i komfortu życia klientów w trakcie i po radio- lub chemioterapii. Prawidłowa pielęgnacja skóry jest istotnym elementem wspomagającym kompleksową terapię onkologiczną.

Onkokosmetologia wypełnia lukę w leczeniu nowotworów, koncentrując się na pacjencie jako całości, dążąc do przywrócenia harmonii ciała, umysłu i ducha. Stosując podejście holistyczne, kosmetolog bierze pod uwagę wpływ choroby na wygląd skóry w powiązaniu ze stanem emocjonalnym i psychicznym pacjenta, co determinuje cele pielęgnacji i techniki wykonania zabiegów.

Podczas radioterapii (naświetlań) może dojść do zaniku gruczołów łojowych, odbarwień, przebarwień, teleangiektazji, obrzęków, podrażnień, odczynów popromiennych. Skóra bardzo szybko wysycha, zniszczone zostają jednostki łojotokowe skóry, co z kolei prowadzi do problemów w odnowie naskórka. Naświetlanie sprzyja także powstawaniu wolnych rodników, na co skóra może reagować stanami zapalnymi, świądem, pieczeniem i łuszczeniem się.

 

Wychodząc naprzeciw takim problemom wprowadziliśmy między innymi zabieg Sensitive od marki Diego Dalla Palma. Jest to multi aktywny zabieg odbudowujący barierę skórną i zmniejszający tymczasowe i/lub przejściowe zaczerwienienia. Wzmacnia naczynia krwionośne oraz stymuluje naturalne procesy regeneracyjne. Nawilża i odżywia ekstremalnie suchą skórę, zmniejsza uczucie dyskomfortu i świądu oraz redukuje zapalenie neurogenne. Został specjalnie opracowany, aby zapewnić wysoką tolerancję i komfort, nawet bardzo wrażliwej skórze, takiej jak skóra dotknięta leczeniem farmakologicznym oraz w trakcie lub po leczeniu onkologicznym.

Niewiele jest takich miejsc w Polsce, gdzie certyfikowani onkoterapeuci wiedzą jak zatroszczyć się o suchą, łuszczącą się, wrażliwą, tkliwą, zapalną skórę a większość gabinetów kosmetycznych i gabinetów masażu odmawiają przyjęcia.

Jesteśmy certyfikowanymi terapeutami onkologicznym – chcemy pomagać, towarzyszyć w drodze do zdrowia, przypominać o kobiecości, którą często przytłacza diagnoza.

 

 

Zalety zabiegów