Zabiegi kosmetyczne na twarz od Dermaquest to droga do redukcji niedoskonałości, poprawy kondycji i wyglądu skóry. Zabiegi wspomnianej marki, w połączeniu z codzienną pielęgnacją skóry, to skuteczny sposób na walkę ze zmianami trądzikowymi, szarą cerą czy rumieniem.

Na czym polegają zabiegi, jakie są do nich wskazania, jakie rezultaty przynoszą? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Dermaquest ‒ zdrowa, pełna blasku cera

Na początek kilka słów o Dermaquest. Linia powstała w 1999 roku, a stworzona została przez chemika Sama Dhatta. To amerykańska marka, która od lat koncentruje się na pielęgnacji skóry, tworząca kosmetyki dopracowane w każdym szczególe, zawierające wyselekcjonowanie substancje aktywne. 

Cranberry Detox 

Cranberry Detox od Dermaquest to zabieg ośmioetapowy, mający działanie detoksykująco-antyoksydacyjne. Podczas zabiegu wykorzystywane są między innymi takie substancje, jak: 

 

Po zabiegu skóra jest dokładnie oczyszczona i dotleniona, a poziom jej nawilżenia wzrasta. Efekty omawianej dziś terapii to: 

 

Zabieg dedykowany jest osobom zmagającym się z takimi niedoskonałościami, jak: utrata elastyczności skóry, rozszerzone pory, cera zmęczona, szara, pozbawiona blasku, pękające naczynka krwionośne. Cranberry Detox będzie też doskonałym rozwiązaniem w przypadku osób, których cera narażona jest na działanie zanieczyszczeń powietrza, stres oksydacynyny, a także dla palaczy. 

Cranberry Detox wykonywać można przez cały rok. Optymalna terapia to seria 6 zabiegów co 10/14 dni, dwa razy w roku. Jest to także doskonały zabieg wprowadzający do innych terapii. 

Azelaic Peel – Dermaquest

Azelaic Peel to zabieg na bazie kwasu azelainowego [10%] i kwasu kojowego [5%]. Jest to terapia, która może być przeprowadzona nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej. 

Kwas azelainowy ma działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Doceniany jest w terapii trądziku pospolitego i różowatego oraz w redukcji przebarwień.

Kwas kojowy to natomiast jedna z najskuteczniejszych substancji wykorzystywanych w walce z przebarwieniami. Substancja doceniana jest w terapii skóry z przebarwieniami trądzikowymi, jak i posłonecznymi, genetycznymi czy hormonalnymi. 

Oprócz kwasu azelainowego i kojowego, Azelaic Peel zawiera witaminę C oraz kwas alfa-liponowy [10%]. Wspomniane substancje łagodzą rumień i mają właściwości przeciwzapalne.

Wskazania do zabiegu to: 

Efekty? Redukcja grudek i zaskórników, regulacja pracy gruczołów łojowych, rozjaśnienie przebarwień, minimalizacja stanów zapalnych. Skóra staje się gładsza i pełna blasku, a my zyskujemy atrakcyjniejszy wygląd i lepsze samopoczucie. 

Yessners Peel 

Płyn Jessnera to peeling  medyczny mający działanie keratolityczne, seboregulujące i przeciwzmarszczkowe. Zawarte w peelingu substancje: rezorcyna, kwas salicylowy, kwas mlekowy, komórki macierzyste, substancje aktywne o silnym działaniu złuszczającym zwalczają przyczynę zmian trądzikowych i w widoczny sposób poprawiają wygląd i kondycję skóry. 

Wielkość i wypukłość krost zostaje zniwelowana już na etapie przeprowadzania peelingu, uzyskujemy też efekt „frostingu”, czyli zbielenia skóry.

Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

Efekty zabiegu to: 

Peeling wykonywany jest w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu ‒ od września do maja. Optymalna terapia to seria minimum 3 zabiegów co 21-30 dni, dwa razy w roku. 

Peeling dyniowy Dermaquest

Peeling dyniowy Dermaquest to enzymatyczno-chemiczny peeling dedykowany skórze mieszanej, przetłuszczającej się, ze zmianami trądzikowymi. Wyciąg z dyni zawiera beta-karoten, witaminy B, B1, B2, B6, PP oraz K. Warto też podkreślić, że peeling wzbogacony został o retinol w stężeniu 4%. Retinol to witamina A w czystej postaci, substancja, która stymuluje procesy odnawiania komórek skóry, usuwa martwy naskórek i intensywnie wygładza cerę. 

Wskazania do zabiegu: 

Rezultaty peelingu? Są to przede wszystkim: 

Terapię przeprowadza się w okresie jesiennym oraz wczesnowiosennym.

Miorelaksacyjna kuracja peptydowa

Miorelaksacyjna kuracja peptydowa to sposób, by bez użycia skalpela poprawić wygląd i kondycję skóry. Terapia opiera się na działaniu inhibitorów, neuromediatorów, ekstraktów roślinnych i komórek macierzystych. Wykorzystywane są tutaj także alfa-hydroksykwasy [40%] o małej cząsteczce oraz składniki miorelaksacyjne jak: Argirelina [10%] i Acmella Oleracea [0.7%], które wykazują aktywność w głębszych warstwach skóry. Terapia umożliwia ograniczenie impulsów i aktywności neurotransmiterów, dzięki czemu możliwa jest redukcja zmarszczek. 

Wskazania do zabiegu to przede wszystkim:

Jakich rezultatów możemy spodziewać się po wykonaniu zabiegu? Są to: 

Podsumowanie 

Odpowiednio dobrane zabiegi to sposób, by zredukować różnego typu niedoskonałości i poprawić kondycję skóry. Dermaquest proponuje serię zabiegów na twarz, które zwiększą jędrność skóry, rozjaśnią przebarwienia, redukują zmiany trądzikowe, załagodzą rumień. Specjalistyczne zabiegi, w połączeniu z codzienną pielęgnacją domową to gwarancja lepszej kondycji skóry, a co za tym idzie, atrakcyjniejszego wyglądu.