Wraz ze starzeniem się organizmu, skóra traci jędrność i elastyczność, pojawiają się pierwsze zmarszczki i bruzdy. To całkowicie naturalny proces. Można jednak zredukować oznaki starzenia i zachować młody wygląd na dłużej. Z pomocą przychodzi termolifting NIR.

Czym jest termolifting NIR? Jakie są wskazania, a jakie przeciwwskazania do wspomnianego zabiegu? Poniżej najistotniejsze informacje.

Zabiegi termoliftingu NIR ‒ co to?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest termolifting NIR. Jest to zabieg, którego celami są wyraźne odmłodzenie skóry, redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy. Jak przebiega taka terapia?

Głowica urządzenia emituje promieniowanie podczerwone. Zachodzący w dolnych partiach skóry efekt termiczny, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Prowadzi to do skurczenia włókien kolagenowych ‒ wracają one do pierwotnej długości. Dzięki temu skóra jest zagęszczona i bardziej napięta.

Zabieg trwa od około 30 do 60 minut, czas trwania uzależniony jest od obszaru zabiegowego. Termolifting nie wywołuje dolegliwości bólowych, nie wymaga zastosowania znieczulenia. Terapia jest bezpieczna, nie ma ryzyka poparzenia skóry.

Po termoliftingu można od razu wrócić do codziennych aktywności. Skóra może być jednak delikatnie zaróżowiona.

Wskazania do termoliftingu

Kiedy w szczególności warto rozważyć zabieg termoliftingu NIR? Taki zabieg polecany jest osobom, które zmagają się z takimi niedoskonałościami, jak:

Termolifting polecany jest także kobietom po ciąży oraz osobom, które w krótkim czasie zanotowały duży spadek wagi.

Przeciwwskazania do termoliftingu

Warunkiem do przeprowadzania zabiegu jest wykluczenie przeciwwskazań. Wśród najistotniejszych czynników uniemożliwiających wykonanie zabiegu znajdują się:

Termolifting NIR ‒ efekty zabiegu

Jakie efekty można uzyskać dzięki termoliftingowi NIR? Przede wszystkim są to:

Termolifting NIR to zabieg, dzięki któremu w znacznym stopniu odmłodzimy skórę twarzy, a także ramion bądź ud. Zabieg nie wywołuje dolegliwości bólowych, po jego zakończeniu można wrócić do codziennych aktywności.

W razie pytań zachęcamy do kontaktu z naszym gabinetem. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji.