Cellulit, nadmiar tkanki tłuszczowej, utrata jędrności spędzają sen z powiek wielu osobom. Jak temu zaradzić? Doskonałym wsparciem w zwalczaniu wspomnianych niedoskonałości będzie Storz, czyli zabieg wykorzystujący fale akustyczne.

Czym jest Storz? Kiedy warto zdecydować się na taki zabieg? Jakich efektów można się spodziewać? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Czym jest STORZ? 

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest Storz Medical. Storz Medical to urządzenie szwajcarskiej firmy, umożliwiające redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu. Modelowanie sylwetki i zwalczanie pomarańczowej skórki odbywa się bez ingerencji chirurgicznej, nie mamy też tutaj do czynienia z efektem termicznym. Zabieg jest bezpieczny, nieinwazyjny, nie wywołuje dolegliwości bólowych. Pozwala natomiast na uzyskanie widocznych efektów. 

Jak przebiega zabieg? 

Podczas zabiegu wykorzystywane są fale akustyczne (Acoustic Wave Therapy – AWT). Fale pobudzają komórki do regeneracji i stymulują odbudowę włókien kolagenowych. 

Głowica urządzenia, po kontakcie ze skórą, wytwarza energię ‒ ciśnienie. Energia dociera w głąb tkanek i rozbija włókna otaczające komórki tłuszczowe. Organizm usuwa rozbite komórki tłuszczowe w trakcie naturalnego procesu metabolicznego.

Opisywana metoda może być wykorzystywana przy różnych partiach ciała. W zależności od niedoskonałości, z którymi zmaga się dana osoba, obszar zabiegowy stanowić mogą: 

Czas i koszt zabiegu uzależnione są od obszaru zabiegowego. 

STORZ ‒ wskazania do zabiegu 

Kiedy warto rozważyć rozpoczęcie omawianej dziś terapii? Wśród głównych wskazań znajdują się: 

STORZ ‒ przeciwwskazania

Niestety, w niektórych przypadkach przeprowadzanie zabiegu nie jest możliwe. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań znajdują się: 

Efekty zabiegu 

Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu? Przede wszystkim są to wymodelowana sylwetka i redukcja cellulitu. Na uwagę zasługują także: 

Podsumowanie 

Storz Medical to urządzenie, które umożliwia redukcję takich niedoskonałości jak nadmierna tkanka tłuszczowa, cellulit, w tym cellulit w zaawansowanym stadium zwłóknienia, utrata jędrności skóry, zmarszczki. Wykorzystywana jest tutaj fala uderzeniowa, czyli fala akustyczna o wysokiej energii. Zabieg jest bezpieczny i nieinwazyjny. Pozwala na uzyskanie widocznych rezultatów.