Peeling kawitacyjny to sposób, by oczyścić skórę z zanieczyszczeń, martwych komórek naskórka, zaskórników oraz z nadmiaru sebum. Taki zabieg sprawia, że twarz wyglądała zdrowiej i młodziej.
Na czym dokładnie polega peeling kawitacyjny, jakie są do niego wskazania? Poniżej garść informacji. Zachęcamy do lektury!
Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym polega peeling kawitacyjny. Jest to nieinwazyjny zabieg oczyszczający, który trwa około 30 – 60 minut. Obszar zabiegowy to najczęściej twarz, choć może to być także szyja bądź dekolt.
W czasie omawianego dziś zabiegu do czynienia mamy z kawitacją. Kawitacja to zachodzący pod wpływem zmniejszonego ciśnienia proces, który polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w gaz. Fale ultradźwiękowe sprawiają, że na zwilżonej skórze powstają pęcherzyki gazowe, które pękając, powodują odrywanie od skóry wierzchnich warstw naskórka.
Jak krok po kroku przebiega omawiany dziś zabieg?
Po peelingu kawitacyjnym skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów kosmetycznych, jest bardziej podatna na wchłanianie substancji aktywnych, warto więc skusić się na nałożenie ampułki bądź maski. Dostosowany do potrzeb skóry pakiet zabiegów to gwarancja doskonałych rezultatów.
Jakie są wskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego? O takim zabiegu w szczególności powinny pomyśleć osoby z cerą problematyczną, zmagające się z takimi niedoskonałościami, jak:
A także wszystkie osoby, które chcą poprawić kondycję i wygląd skóry.
Jakich efektów możemy spodziewać się po wykonaniu peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim takich, jak:
A co za tym idzie, wyglądająca świeżo i młodo, pełna blasku skóra.
Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu? Tak. Wymienić tutaj możemy takie czynniki, jak:
Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny i dający doskonałe rezultaty zabieg oczyszczający. Skóra po zabiegu jest oczyszczona, usunięte są martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia. Cera jest odżywiona i pełna blasku, ma wyrównany koloryt, wygląda młodziej.