Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają skutecznie zadbać o skórę, a także przywrócić jej dawny blask oraz jędrność. Obecnie jednym z nowszych zabiegów w dziedzinie kosmetologii jest oczyszczanie wodorowe. Metoda ta wykorzystuje cząsteczki aktywnego wodoru, który wnika w głąb tkanek. Na czym dokładnie ona polega, a także jakie daje efekty?

Oczyszczanie wodorowe – co to jest?

Jest to nowoczesny zabieg polegający na wprowadzaniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Cząsteczki te świetnie neutralizują wolne rodniki gromadzone na powierzchni skóry oraz oczyszczają jej komórki. Oczyszczanie wodorowe jest zatem skuteczną terapią anti-aging. 

Wskazania do zabiegu oczyszczania wodorem

Zabieg ten przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn w różnym wieku. Może być przeprowadzany również niezależnie od rodzaju skóry. Terapia ta jest znakomita dla osób, które na co dzień mierzą się z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami obecnymi w powietrzu, na przykład mieszkają w dużych miastach, gdzie smog i spaliny są na porządku dziennym. Oczyszczanie wodorowe warto również przeprowadzić u osób, których skóra jest zmęczona, szara, pozbawiona blasku oraz bardzo często odwodniona. Na zabieg ten z powodzeniem mogą zapisać się też osoby zmagające się z trądzikiem oraz cerą naczynkową.

Oczyszczanie wodorowe – na czym polega zabieg?

Oczyszczanie wodorowe przeprowadzane jest na twarzy, polega na wtłoczeniu w głąb skóry cząsteczek wodoru pod dużym ciśnieniem. Wykorzystuje się tutaj technikę strumienia wody, niewielka masa wodoru pozwala dotrzeć temu pierwiastkowi do naprawdę głębokich struktur skóry na twarzy. Zabiegowi towarzyszy proces elektroporacji, impulsy elektryczne tworzą w skórze niewielkie kanały, które stają się drogą dotarcia w głąb substancji aktywnych.

Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy rozpoczyna się mikrodermabrazją diamentową. Metoda ta pozwala usunąć martwy naskórek i wszelkiego rodzaju, inne zanieczyszczenia. Następnym etapem jest już oczyszczanie wodorem, później następuje zjawisko elektroporacji, podczas której wprowadza się kwas hialuronowy pod skórę. Końcowym etapem całego zabiegu jest delikatny masaż, który stymuluje wchłanianie się preparatów.

Oczyszczanie wodorem – efekty

Nie da się ukryć, że popularność oczyszczania twarzy wodorem jest coraz większa. Nic dziwnego, ponieważ osoby, które zdecydują się na ten zabieg, mogą być naprawdę zaskoczone pozytywnymi efektami. Należą do nich:

Oczyszczanie wodorowe uważane jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów polegających na usunięciu zanieczyszczeń z twarzy oraz zahamowaniu rozwoju wolnych rodników. Nie da się ukryć, że dzięki wykonaniu tego zabiegu skóra poprawia swoją elastyczność oraz jędrność, wyrównuje się także jej koloryt. Metoda ta polecana jest osobom przemęczonym, a także zmagającym się z brakiem nawilżenia skóry. Bardzo często na oczyszczanie wodorowe zgłaszają się osoby mieszkające na terenach miast, w których odnotowuje się wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza.