Masaż pozytywnie wpływa na samopoczucie i pozwala pozbyć się różnego typu dolegliwości . W zależności od potrzeb i preferencji zdecydować się możemy na wykonanie masażu klasycznego, leczniczego, na masaż tajski, częściowe lub całościowe masaże ciała . Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? Zachęcamy do lektury!

Zalety masażu

Masaż oddziałuje na tkanki skórną, mięśniową, stawy i więzadła, ma dobry wpływ na układ krwionośny, nerwowy , pokarmowy, kostno-stawowy oraz na przemianę materii.

Jakie są największe zalety wykonanego w prawidłowy sposób masażu?

 

Rodzaje masaży

Wyróżniamy różne rodzaje masażu. Jeśli nie wiemy, jakie rozwiązanie będzie w naszym wypadku najlepsze, poradźmy się masażysty.

Masaż w SPA – jak się przygotować?

Masaż w SPA nie wymaga specjalnych przygotowań. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwość, zawsze możemy zapytać podczas rejestracji. Informacji możemy także poszukać w sieci, na przykład na stronie www salonu, do którego się wybieramy.

Bez względu na to, na jakie masaże się zdecydujemy, ważne, aby wykonywane były w prawidłowy sposób, przez osoby mające ku temu kompetencje. Wybór rodzaju masażu dobrze ustalić ze specjalistą.

Podsumowanie

Wśród osób w różnym wieku dużym zainteresowaniem cieszą się masaże. Seria takich zabiegów ma pozytywny wpływ na cały organizm -począwszy od tkanek skórnych, jak i mięśniowych, więzadła, układ nerwowy czy oddechowy. Masaż to dobre rozwiązanie dla osób zestresowanych zmagających się z dolegliwościami bólowymi czy zmiany zwyrodnieniowymi.