Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, na który decydują się panie w różnym wieku, a w szczególności kobiety, które często prostują swoje kosmyki.

 Jakie są efekty zabiegu keratynowego prostowania i na czym ów zabieg polega? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury!

Keratynowe prostowanie włosów – co to?

Warto zacząć od wyjaśnienia czym jest keratynowe prostowanie. Ów zabieg polega na wprowadzeniu do wnętrza włosa keratyny, czyli białka, które jest naturalnym budulcem włosów. Takie działanie sprawia, że struktura włosów jest odbudowana, włosy są grubsze, lśniące i wygładzone.

Zabieg keratynowego prostowania włosów – na czym polega?

Jak wygląda omawiany zabieg?

W zależności od długości włosów, czas wykonania zabiegu może wynosić 2, jak również 5 godzin. Efekty utrzymują się nawet do 6 miesięcy.

Zalety

Jakie zalety ma omawiany zabieg? Wymienić tutaj możemy takie plusy jak:

Pielęgnacja włosów po keratynie

Zabieg w salonie fryzjerskim bądź kosmetycznym to dopiero połowa sukcesu, konieczna jest także odpowiednia pielęgnacja. Przynajmniej 48 h po zabiegu nie powinno się myć i moczyć włosów oraz związywać w kucyk. Ważne jest także stosowanie odpowiednich kosmetyków, najlepiej zawierających keratynę. W sklepach i drogeriach dostępnych jest wiele szamponów i odżywek, w składzie których znajduje się wspomniane białko. Istotne jest także, aby wybrane przez nas kosmetyki nie zawierały alkoholu, parabenów, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride. Jeśli mamy problem z doborem preparatów, możemy poprosić o radę osobę, która przeprowadzała ów zabieg.

Podsumowanie

Na czym polega keratynowe prostowanie? Na włosy nakładana jest keratyna – białko, które buduje strukturę włosa. Następnie pasma są prostowane, każde pasmo około 5-6 razy. Włosy po keratynowym prostowaniu są lśniące, wygładzone i w dobrej kondycji. Po zabiegu należy pamiętać o pielęgnacji z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków – tylko wtedy rezultaty utrzymają się na długo.