Endermologia LPG Alliance jest obecnie jednym z popularniejszych zabiegów na ciało pozwalającym pozbyć się między innymi zbędnego cellulitu. Zabieg ten świetnie modeluje i wyszczupla sylwetkę, a także ujędrnia skórę. Jak wygląda jego przebieg i jakie daje efekty? Zachęcamy do przeczytania artykułu!

Endermologia – co to jest?

Endermologia powstała w latach 80-tych ubiegłego wieku we Francji. Był to typowy zabieg leczniczy stosowany w ramach rehabilitacji, dzięki któremu pacjenci szybciej mogli zregenerować ciało i powrócić do zdrowia. Rezultaty tych zabiegów były jednak na tyle zaskakujące, że postanowiono zacząć wykorzystywać endermologię również w salonach kosmetycznych.

Obecnie do przeprowadzania endermologii stosuje się, między innymi maszynę nazywaną – Endermologie LPG Alliance. Urządzenie to pozwala na zastosowanie w 100% naturalnej metody mechanicznej stymulacji skóry. Technika ta w naturalny sposób pobudza metabolizm komórek i przyspiesza spalanie nagromadzonego tłuszczu, ujędrnia ciało, a także niweluje tak zwaną pomarańczową skórkę, czyli cellulit. Skuteczność urządzenia Endermologie LPG Alliance została potwierdzona 110 badaniami klinicznymi. Metodę wykorzystuje się obecnie na całym świecie, a sama technologia została na tyle doceniona, że otrzymała pierwszy certyfikat FDA, który potwierdza jej skuteczność w walce z cellulitem.

Endermologia LPG Alliance – oddziaływanie na ciało

Zabieg endermologii LPG Alliance oddziałuje na ciało w trzech, głównych wymiarach, przede wszystkim:

Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, bezpieczna i nieinwazyjna, wykazuje również maksymalną skuteczność, co sprawia, że staje się jednym z bardziej polecanych zabiegów w swojej kategorii. Zastosowanie endermologii LPG Alliance nie powoduje skutków ubocznych, a jedynie pobudza ciało w sposób naturalny do regeneracji. Bardzo wiele pacjentek po ciąży borykających się z problemem wiotkiej skóry, zgłasza się właśnie na takie zabiegi.

Jak przebiega zabieg endermologii LPG Alliance?

Zabieg ten przeprowadza wykwalifikowany kosmetolog. Wykonuje on masaż w newralgicznym miejscu skóry przy pomocy głowicy wyposażonej w rolkę oraz zmotoryzowaną klapkę. Co ciekawe, oprócz typowych estetycznych efektów, pacjenci odzyskują siły witalne, są o wiele mniej zmęczeni, łatwiej im rozpocząć, między innymi regularne ćwiczenia. Dzięki wykonaniu jednego ruchu głowicą można uzyskać efekt wielowymiarowej penetracji tkanek! Pierwsze efekty widoczne są już po trzech zabiegach.

Warto wiedzieć, że jeden zabieg trwa mniej więcej od 40 do 60 minut, w zależności między innymi od obszaru skóry, na jakim będzie wykonywany oraz od nasilenia się problemu z cellulitem.

Ciekawostką jest to, że urządzenie Endermologie LPG Alliance zostało wyposażone właśnie w sensor identyfikacji skóry Alliance, dzięki temu bardzo łatwo dopasowuje się do jakości i poziomu wrażliwości skóry pacjenta. Pozwala to na zindywidualizowanie każdego zabiegu, dzięki czemu dużo szybciej można uzyskać pozytywne efekty. Zabiegi powinny być wykonywane w odstępie 2 lub 3 dni.

Endermologia LPG Alliance – efekty 

Jakie efekty już po 3 zabiegach daje  Endermologia LPG Alliance?

Po wykonaniu serii 12 zabiegów można wygładzić pomarańczową skórkę praktycznie w 99%. Zastosowanie tej metody pozwala również na efektywne wymodelowanie sylwetki oraz zmniejszenie rozmiaru noszonych ubrań. 

 

Endermologia LPG Alliance jest świetnym, nowoczesnym zabiegiem, który pozwala na praktycznie całkowitą redukcję cellulitu, pobudza także organizm do produkcji naturalnego kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu ciało zyskuje jędrność i witalność. Z pewnością jest świetnym zabiegiem pozwalającym na wyszczuplenie sylwetki, również po ciąży.