Częsta depilacja może być męcząca. Co więcej, usuwanie owłosienia standardowymi metodami, na przykład maszynką do golenia, nie daje długotrwałych efektów. Włoski odrastają w błyskawicznym tempie, skóra jest podrażniona, pojawia się nieprzyjemne uczucie swędzenia. Temu wszystkiemu można łatwo zaradzić. Rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

 

Depilacja laserowa w Elixir Day Spa

Depilacja laserowa przebiega z wykorzystaniem lasera diodowego Soprano ICE, którego działanie opiera się o metodę SHR™. W głąb skóry dostarczana jest energia, która niszczy meszek włosowy i zapobiega ponownemu wzrostowi. 

Ponadto, głowica lasera wyposażona została w technologię ICE™. Dzięki temu podczas depilacji skóra jest na bieżąco chłodzona, redukuje to dolegliwości bólowe do zera i sprawia, że ryzyko podrażnień znika.

Omawiany laser umożliwia bezpieczną i skuteczną depilację bez względu na fototyp skóry. Doskonale zdaje egzamin przy różnych partiach ciała, włosach ciemnych, rudych, a także bardzo jasnych. 

Zalety depilacji laserowej 

Liczne zalety sprawiają, że na depilację laserową coraz częściej decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w różnym wieku. Jakie są największe plusy takiego zabiegu?

Przede wszystkim jest to gładka, przyjemna w dotyku skóra na długi czas. To także oszczędność czasu, nie musimy tracić energii na depilację, którą w przypadku standardowych metod trzeba przeprowadzać co kilka dni.

Warto też podkreślić, że zabieg nie powoduje uszkodzenia skóry, nie musimy też martwić się o dolegliwości bólowe. 

Masz pytania? Chcesz dopytać o kwestie związane z depilacją laserową? Zachęcamy do kontaktu z naszym salonem. Z przyjemnością udzielimy szczegółowych informacji. 

Kiedy wykonać depilację laserową? 

Depilację laserową najlepiej wykonać jesienią bądź zimą. Rozpoczęcie zabiegów w listopadzie lub grudniu sprawi, że latem ‒ bez względu na grubość skóry i jej odcień, będziemy mogli cieszyć się doskonałymi rezultatami. 

Ponadto, jesienno-zimowa pora to czas, w którym poddane depilacji obszary ciała, nie będą narażone na nadmierne działanie promieni słonecznych. Ekspozycja na słońce mogłaby poskutkować przebarwieniami. Jak wiadomo, unikanie słońca latem jest problematyczne. 

Dobrze wiedzieć, że zabiegi depilacji laserowej muszą być rozłożone w czasie. Przerwy pomiędzy wizytami powinny wynosić od 5 do nawet 8 tygodni. Jeśli więc chcemy zdążyć z depilacją przed wakacjami, pomyślmy o tym z wyprzedzeniem. 

Podsumowanie 

Piękna, gładka skóra na długo? Brak wyrastających włosków i podrażnienia depilowanych okolic? Tutaj rozwiązaniem będzie depilacja laserowa. Dzięki specjalistycznemu laserowi diodowemu niechciane owłosienie zostanie usunięte i to na długi czas. Co więcej, taki zabieg jest bezpieczny, a dzięki technologii ICE™ nie wywołuje bólu.