Pielęgnacja Kemon ActyvaBio

Bądź Bio!

Kemon ActyvaBio to pierwsza linia profesjonalnych, organicznych kosmetyków, posiadająca certyfikat Cosmos Organic. Ich głównym składnikiem jest opatentowana formuła fitokompleksów – Velian Complex® charakteryzująca się kojącymi i ochronnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Velian Complex® zawiera do 86% certyfikowanych składników organicznych i do 97% składników naturalnych. Wszystkie formuły zastosowane w linii Kemon ActyvaBiowolne od SLES, SLS, silikonów, siarczanów, PEG-PPG, składników pochodzenia petrochemicznego i pochodnych GMO.

Sercem Velian Complex® są cztery rośliny, wybrane  ze względu na ich właściwości zmiękczające i kojące  (uprawiane ekologicznie):

 • dziewanna
  Aktywnymi składnikami dziewanny są przede wszystkim śluz, saponiny – czyli pochodne cukrów oraz flawonoidy – czyli organiczne związki chemiczne. Właściwości lecznicze tej rośliny pochodzą głównie z jej liści i kwiatów, które należy suszyć w okresie pełnego rozkwitu. Dzięki właściwościom łagodzącym dziewanna jest doskonałym składnikiem produktów kosmetycznych do ciała i skóry głowy.
 • kocanka
  Przez stulecia uważana za roślinę o wielu dobroczynnych właściwościach. W kosmetyce wykorzystuje się jej kwiatostan, mający działanie oczyszczające, ściągające i odświeżające. Dodatkowo posiada właściwości kojące oraz łagodzące delikatną, zaczerwienioną skórę.
 • len
  Dzięki wysokiej zawartości śluzu i wielu nienasyconych kwasów tłuszczowych, posiada niezwykle cenne właściwości łagodzące i ochronne. Nasiona lnu zawierają substancje wzmacniające włosy, zapewniają ochronę i miękkość na ich całej długości oraz intensywny blask.
 • rumian żółty
  W kosmetykach wykorzystuje się proszek uzyskany z jego kwiatów. Zmieszany z ciepłą wodą, pozwala uzyskać pastę do nakładania na jasne włosy w celu ożywienia refleksów. Posiada silne działanie przeciwutleniające.

Badania wykazały, że „specyficzne mieszanki tych ekstraktów uzyskanych z roślin uprawianych przez Kemon […] posiadają właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwutleniające”.

Zapach produktów ActyvaBio – w 100% pochodzenia naturalnego – został zakwalifikowany do certyfikacji Cosmos. Zawiera nuty kwiatowe, owocowe i cytrusowe.

Opakowania ActyvaBio, butelki i etykiety, wykonane są z surowców uzyskanych z używanego tworzywa sztucznego, recyklingowanego PET.

Acqua Micellare Essenziale

Woda micelarna
Zabieg detoksykujący

Zabieg polega na głębokim i skutecznym oczyszczeniu, które stopniowo eliminuje zanieczyszczenia i pozostałości kosmetyków. Dzięki temu skóra głowy i włosy odzyskują naturalne piękno. Podczas zabiegu używany jest produkt o wysokim stężeniu aktywnych składników, charakteryzujący się działaniem detoksykującym.

Essenziale

Produkty z linii Kemon ActyvaBio Essenziale charakteryzują się właściwościami nawilżającymi i kondycjonującymi, nadają włosom lekkość i objętość oraz ułatwiają ich rozczesywanie. To linia przeznaczona do wszystkich rodzajów włosów.

Essenziale Ricco

Kemon ActyvBio Essenziale Ricco to produkty przeznaczone do włosów farbowanych, suchych i kręconych. Odżywiają i odbudowują strukturę włosów, pozostawiając je miękkie, nawilżone, zdyscyplinowane i błyszczące. Linia ta wzbogacona jest o oleje roślinne i peptydy pochodzenia roślinnego.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56