Slide
Elixir
Igłowa
Mezoterapia

Nowe, autorskie Rytuały SPA,
których nie znajdziesz nigdzie poza Elixir Day SPA

Mezoterapia igłowa Kraków

Mezoterapia, zwana też intradermoterapią to technika iniekcji farmakologicznej, która jest częścią Oficjalnej Medycynay. Polega na cyklicznym, śródskórnym lub podskórnym podaniu małych, ale skutecznych dawek środków farmakologicznych na ograniczonych powierzchniach skóry. W mezoterapii wykorzystuje się podwójny mechanizm działania: mezostymulację przez samo wkłucie, a następnie przez działanie leku.

Mezoterapię wykorzystuje się w celu biostymulacji i biorewitalizacji skóry, poprawia ujędrnienie, napięcie, nawilżenie, zapobiega dalszemu starzeniu się skóry, wpływa na jej jakość, reguluje łojotok. Stosuje się ją jako metodę leczenia łysienia, cellulitu, pomocniczo w leczeniu otyłości.

Polecana dla osób z pierwszymi objawami starzenia, utratą napięcia, przesuszenie i utratą jednolitego kolorytu skóry. Idealny zabieg dla osób ze skórą przesuszoną, zszarzałą, z zasinienie i obrzękiem okolicy oka.

Mezoterapia igłowa- zabieg

Po konsultacji lekarz dobiera właściwy dla danej skóry preparat (kwas hialuronowy, mieszanki multiwitaminowe, mieszanki witaminowo-aminokwasowe, sole mineralne, osocze i fibrynę bogato płytkowe). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym skóry za pomocą kremu znieczulającego. Trwa od 30 minut w zależności od obszaru objętego zabiegiem( twarz, szyja, dekolt, dłonie, inne partie ciała).

Przed zabiegiem!

Przez tydzień nie należy zażywać leków tj: Aspityna, Polopiryna, Acard, Ibuprofen, Aulin i innych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, mogą wystąpić siniaki (krwiaki), które ustępują po ok. tygodniu, odczyny alergiczne. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów Cicaplast, Cicabio, Auriderm . Można stosować preparaty kamuflujące, należy unikać słońca, solarium i sauny przez 2 tygodnie.

Przeciwwskazania:

 

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Cukrzyca
  • Choroby nowotworowe
  • Miejscowe infekcje skóry
  • Skóra bardzo wrażliwa np. dermatografizm, pokrzywka
  • Aktywna opryszczka
  • menstruacja

 

Lekarz wykonujący zabieg:

Lek. stom. Agnieszka Kuras-Trąbka – absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przez wiele lat nauczyciel akademicki w Collegium Medicum UJ. Lekarz medycyny estetycznej, specjalista Ist stomatologii ogólnej i IIst protetyki stomatologicznej. W roku 2014 ukończyła studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Anging, a swoją wiedzę i zainteresowania rozwija na szkoleniach i konferencjach.

Zobacz inne zabiegi, które mogą cię zainteresować