Zabiegi wyszczuplające – na czym polegają?

Zabiegi wyszczuplające – na czym polegają?

Chcesz wymodelować sylwetkę, a jednocześnie zrzucić zbędne kilogramy? Pomogą w tym zabiegi wyszczuplające. W połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą bogatą w składniki odżywcze i regularną aktywnością fizyczną, skutecznie wysmuklą ciało. Dzięki terapii zmniejszy się nie tylko obwód talii, bioder czy ud, lecz także poprawi się jakość i wygląd skóry. Na jaki zabieg wyszczuplający warto się zdecydować? Na czym polegają poszczególne terapie?

Zabiegi wyszczuplające – na jakie partie ciała?

Pacjenci, którym zależy na spektakularnych efektach, a którzy jednocześnie szukają szybkich, bezbolesnych i skutecznych metod modelujących sylwetkę, powinni skorzystać ze specjalnych terapii wyszczuplających. Zabiegi medycyny estetycznej wykorzystują najnowsze technologie i innowacyjne urządzenia po to, by poprawić wygląd ciała. Uelastyczniają, ujędrniają, wygładzają, a także likwidują nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w wybranych partiach ciała. Najczęściej są to obszary problematyczne, czyli takie na które nie działa aktywność fizyczna i zdrowa dieta.

Zabiegi modelujące ciało przeprowadza się najczęściej na:

Najlepsze zabiegi wyszczuplające

Przed przystąpieniem do zabiegu wyszczuplającego, specjalista ocenia kondycję skóry oraz wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Następnie dobiera odpowiednią terapię, która wymodeluje sylwetkę, pomoże w spalaniu tłuszczu, poprawi krążenie, a nawet zniweluje obrzęki. Wśród najlepszych, a zarazem najpopularniejszych zabiegów należy wymienić: endermologię LPG Alliance, falę akustyczną Storz, endermologię urządzeniem Primelle i Body Bioenergy.

1. Endermologia LPG Alliance to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów na ciało. W trakcie terapii lekarz wykonuje masaż skóry przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w głowicę z rolką i zmotoryzowaną klapką. Nowoczesna, naturalna technologia oddziałuje bezpośrednio na cellulit, tkankę tłuszczową i wiotką skórę. Stymuluje metabolizm, polepsza krążenie krwi i limfy oraz pobudza tkanki do regeneracji. Dochodzi do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu zwiększa się napięcie i jędrność skóry. Organizm zostaje również oczyszczony z toksyn.

Pierwsze rezultaty endermologii LPG Alliance można zauważyć już po 3 zabiegach. Aby uzyskać satysfakcjonujące efekty poleca się serię 8-15 terapii co 2-3 dni. Po zalecanej serii skóra jest wyraźnie wygładzona, uelastyczniona, napięta, odmłodzona, pomarańczowa skórka zlikwidowana, rozstępy zredukowane, a obwód wybranej partii ciała zmniejszony.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

2. Fala akustyczna Storz to zabieg ujędrniający, redukujący cellulit, zmniejszający tkankę tłuszczową. Podczas terapii specjalista kieruje wiązkę fali akustycznej w miejsce problemu (nadmiar tkanki tłuszczowej, pomarańczowa skórka). Skutkuje to pobudzeniem procesów regeneracji komórek i odbudowy kolagenu. Skóra zostaje wygładzona, blizny zniwelowane, rozstępy zlikwidowane, sylwetka wymodelowana. Zabieg ma również działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i antybakteryjne.

Fala akustyczna Storz Medical rekomendowana jest pacjentkom, które borykają się z cellulitem (w różnym stadium zwłóknienia) i rozstępami np. po ciąży, marzą o poprawie jędrność i sprężystość ciała, a także chcą jak najdłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Przeciwwskazania do terapii to:

Fali akustycznej nie można także przeprowadzić przez okres 2 tygodni po skorzystaniu z zabiegów wypełniających, takich jak kwas hialuronowy czy botoks.

3. Endermologia urządzeniem Primelle to masaż próżniowy całego ciała wykonywany za pomocą specjalnej głowicy. Pomaga wymodelować i wyszczuplić sylwetkę, udrożnić naczynia limfatyczne, usunąć nadmiar wody z organizmu. Ujędrnia, uelastycznia, likwiduje cellulit i rozstępy, redukuje tkankę tłuszczową. Terapia znajduje także zastosowanie w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

Endermologia Primelle wykazuje również działanie terapeutyczne:

Ponadto zabieg wspomaga leczenie pooperacyjne, pourazowe, blizn, oparzeń, otyłości. Sprawdzi się również jako terapia przygotowująca do liposukcji.

4. Body Bioenergy to efektywny sposób przywrócenia skórze młodego i pięknego wyglądu dzięki zwalczeniu cellulitu, wiotkości i tkanki tłuszczowej. Terapia składa się z aż 5 procedur, takich jak:

DETOX – dotlenia tkanki, oczyszcza z toksyn i nadmiaru wody, zwalcza uczucie ciężkich nóg,
cellDREN – drenaż poprawiający krążenie krwi i limfy, likwiduje cellulit obrzękowy i pomarańczową skórkę powstałą na skutek zatrzymania wody w organizmie,
cellSLIM – pobudza procesy regeneracyjne tkanek, modeluje sylwetkę, zwalcza cellulit tłuszczowy,
cellRESHAPE – redukuje tkankę tłuszczową i stwardniały, włóknisty cellulit,
total body FOCUS – poprawia napięcie oraz zmniejsza miejscowo nagromadzoną tkankę tłuszczową.

Efekty zabiegu Body Bioenergy to: ujędrnienie, wyszczuplenie sylwetki oraz redukcja masy tłuszczowej i cellulitu.

Podsumowanie

Endermologia LPG Alliance, fala akustyczna Storz, endermologia urządzeniem Primelle i Body Bioenergy to bezinwazyjne zabiegi wyszczuplające, które pomogą wymodelować sylwetkę już po kilku sesjach. Terapie nie wymagają specjalnego przygotowania i rekonwalescencji, ponieważ są przeprowadzane bez użycia skalpela. Są bezpieczne, bezbolesne i skuteczne. Efekt zabiegów wyszczuplających – zredukowany nadmiar tkanki tłuszczowej, jędrna, bardziej gładka skóra, smuklejsza sylwetka, zniwelowany cellulit, rozstępy i blizny.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56