Zabiegi odmładzające anti-age – na czym polegają?

Zabiegi odmładzające anti-age – na czym polegają?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zabiegi anti-aging, które opóźniają procesy starzenia się skóry. Poszczególne terapie wykazują działanie wygładzające, ujędrniające, redukują również zmarszczki i bruzdy pojawiające się na twarzy z wiekiem. Na czym polegają poszczególne terapie odmładzające?

Zabiegi anti-age – co to takiego?

Pod pojęciem anti-age kryją się różnego rodzaju sposoby spowalniające i odwracające skutki starzenia się skóry. Są to nie tylko same metody leczenia wszelkich problemów skórnych pojawiających się na twarzy w wyniku naturalnych procesów starzenia (uwarunkowania genetyczne), związanych z działaniem czynników zewnętrznych (promieniowanie UV, zanieczyszczone powietrze, niekorzystne warunki pogodowe) czy ze stylem życia (za mało ruchu, nieodpowiednia dieta, używki), lecz także wykrywanie i profilaktyka tychże dolegliwości.

Zabiegi anti-aging to kuracje odmładzające, przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe, które skutecznie zastopowują upływający czas. Terapie można podzielić na:

Najpopularniejsze zabiegi anti-age

Wśród najchętniej wybieranych zabiegów anti-age można wymienić takie metody, jak:

  1. Toksyna botulinowa

Botoks polega na podaniu niedużej ilości toksyny botulinowej do określonych miejsc na twarzy za pomocą jednorazowej strzykawki, dzięki czemu zapobiega się powstawaniu zmarszczek w wyniku marszczenia brwi czy uśmiechania się. Substancja blokuje bodźce przechodzące z nerwów do mięśni twarzy, a więc powstrzymuje przed ich kurczeniem i marszczeniem się skóry, działając jednocześnie jedynie w obrębie mięśni, do których została wstrzyknięta. Efektem działania toksyny botulinowej jest wygładzenie i redukcja zmarszczek, bez zmiany wyrazu twarzy.

Zabieg trwa około 30 minut. W trakcie trwania procedury może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które ustąpią samoistnie w ciągu godziny. Pierwsze rezultaty wstrzyknięcia preparatu są widoczne po upływie kilku dni. Na satysfakcjonujący efekt należy poczekać około 2 tygodni. Botoks wykonywany jest w celu zlikwidowania kurzych łapek, lwiej zmarszczki, bruzd na czole i wokół ust. Stosowany jest również do wygładzania szyi, dekoltu oraz uniesienia brwi.

Przeciwwskazania do zabiegu toksyny botulinowej to:

  1. Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze. Wraz z upływem lat dochodzi do jego rozpadu, co przyczynia się do utraty napięcia, sprężystości oraz powstawania zmarszczek. Wskazaniem do zabiegu z jego użyciem jest wypełnienie zmarszczek i bruzd oraz rewitalizacja wybranego obszaru skóry.

Terapię kwasem hialuronowym wykonuje się po uprzednim znieczuleniu powierzchniowym (np. za pomocą specjalnego kremu). Następnie specjalista aplikuje preparat w głąb skóry przy użyciu cienkiej igły bądź kaniuli. Na pierwsze efekty kuracji nie trzeba długo czekać, ponieważ są widoczne natychmiast po przeprowadzeniu procedury. Rezultaty utrzymują się nawet do roku.

Główne miejsca podania kwasu hialuronowego to kości policzkowe, zmarszczki pomiędzy brwiami, nosowo-wargowe, na policzkach, czole oraz usta i kąciki ust.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  1. Peeling dyniowy Dermaquest

Peeling enzymatyczno-chemiczny Dermaquest jest polecany dla skóry dojrzałej, problematycznej, trądzikowej, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami. W trakcie zabiegu na twarz aplikuje się specjalny preparat złożony z: wyciągu z dyni bogatego w beta-karoten, witaminę C, K i witaminy z grupy B, AHA, BHA, retinolu zapobiegającego powstawaniu krost i zaskórników oraz probiotyków chroniących przed infekcjami i problemami skórnymi.

Wśród wskazań do peelingu można wymienić:

  1. Mezoterapia

Mezoterapia to metoda polegająca na śródskórnym bądź podskórnym podaniu małych dawek specjalnego preparatu w określonych miejscach na twarzy. Zabieg ma podwójne działanie. Mezostymuluje poprzez iniekcję oraz na skutek podanego leku farmakologicznego składającego się z kwas hialuronowego, mieszanki multiwitaminowej, witaminowo-aminokwasowej, soli mineralnych, osocza i fibryny bogatopłytkowej. W trakcie sesji na skórze może się pojawić obrzęk, zaczerwienienie czy siniaki.

Mezoterapia biorewitalizuje, nawilża, poprawia napięcie, ujędrnia. Zapobiega również starzeniu się skóry. Kuracja rekomendowana jest osobom borykającym się z obrzękami, przesuszoną, zszarzałą cerą czy wiotką skórą.

Przeciwwskazania do mezoterapii to:

Podsumowanie

Zabiegi anti-age to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny estetycznej. Nieustanny rozwój technologiczny sprawia, że na rynku pojawiają się wciąż nowe metody odmładzające oraz opóźniające procesy starzenia się, dzięki którym można się cieszyć jędrną, gładką skórą, pełną młodzieńczego blasku, i to bez użycia skalpela. Terapie anti-aging są małoinwazyjne i bezpieczne. Wśród najczęściej wybieranych przez pacjentów kuracji można wymienić toksynę botulinową, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym, peeling dyniowy Dermaquest czy mezoterapię.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56