Posiada ona unikalny mechanizm, dzięki któremu energia o wysokiej częstotliwości radiowej jest przekazywana bezpośrednio do tkanki, co powoduje szybki obrót jej cząsteczek wody. Ta rotacja cząsteczek generuje tarcie, które wytwarza silne i efektywne ciepło. Skóra składa się głównie z wody, dlatego wywołany w ten sposób efekt termiczny przyczynia się do powstania skurczu wolumetrycznego w skórze, kurcząc istniejące włókna i stymulując produkcję nowego kolagenu, a także poprawia jego grubość i wyrównanie.
Natychmiastowe:
Długotrwałe:
Dla uzyskania zadowalających efektów zalecane jest wykonanie serii 4-8 zabiegów co 1 tydzień, a w przypadku twarzy co 3 tygodnie.
Terapia ta opiera się na podwójnym wprowadzeniu do skóry stymulatora syntezy kolagenu – cząsteczki Neomdermylu, czyli peptydu miomimetycznego, który wpływa na zagęszczenie skóry i jej silne pojędrnienie.
Zalecana seria 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku.
Kobido to bardzo zaawansowana i niepowtarzalna forma masażu. W dosłownym tłumaczeniu oznacza ” Starożytna drogę do piękna ” . Wywodzi się z medycyny chińskiej i jest jednym z najstarszych i najtrudniejszych masaży na świecie.
Większość powszechnie znanych techniki metod masażu twarzy działa głównie na jej powierzchni. Kobido ze względu na swoją złożoność, odpowiednia technikę pracy i intensywność działa zdecydowanie na głębsze struktury skóry i mięśni. Masaż charakteryzuje głównie rytmiczność, symetryczność i szybkość pracy rąk i palców. Masaż składa się z kilku wyraźnie zaznaczonych etapów : od mobilizacji po relaksację, przez stymulację, lifting czy drenaż. Intensywność i szybkość z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie etapy zmierza do pracy na różnych poziomach. Tak też powolny ruch ma relaksować, a intensywny stymulować skórę do zwiększenia dotlenienia i produkcji cennych elementów składowych skóry w celu osiągnięcia zamierzonego i oczekiwanego efektu liftingu.
Masaż ten intensywnie uaktywnia trofikę mięśni, pobudza unerwienie, dyscyplinuje, a tym samym zwiększa przepływ energii, co w rezultacie prowadzi do naturalnego, bezinwazyjnego efektu liftingu.
Poza działaniem typowo estetycznym Kobido idealnie działa terapeutycznie nie tylko miejscowo ale i ogólnoustrojowo:
Czas płynie nieubłaganie i wpływa na nasz wygląd. Mimo iż każda z nas w sercu czuje się młoda, to jednak nasza twarz poddaje się jego działaniu. Starzenie się twarzy najczęściej obserwujemy w dolnej i środkowej jej części. Z upływem lat policzki oraz linia żuchwy tracą swój wyraźny kontur, co sprawia, że nasz profil wydaje się rozmywać. Skóra staje się wiotka, brakuje jej sprężystości i pojawia się efekt tzw. „chomików”.
Kosmetyka i medycyna od lat próbują znaleźć metodę, która pozwoli naszej skórze zachować młody wygląd.
PROPHILO to nowoczesny zabieg do odmładzania skóry. Polega on na powoli i długotrwale uwalniającej się z miejsca wstrzyknięcia tzw. MOLEKULE MŁODOŚCI, która działa, jak miliony sprężynek, przywracających skórze utracone przez lata parametry.
Dlaczego zabieg PROFHILO jest tak rewolucyjny?
PROFHILO nie jest wypełniaczem, swoją skuteczność zawdzięcza Stabilizowanym Kompleksom Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu. W skład tego kompleksu wchodzą:
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają 2 zabiegi, w odstępie 30 dni.
W niektórych przypadkach przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie dodatkowo jednego zabiegu po dwóch miesiącach od ostatniego zabiegu.
Widoczne efekty utrzymują się najczęściej około 1-1,5 roku
W celu dodatkowego wzmocnienia efektu istnieje możliwość wykonać 1-2 zabiegi przypominające rocznie.
Diego dalla Palma Resurface to nie tylko innowacyjna, ale przede wszystkim bardzo precyzyjna procedura regeneracji skóry. Już po czterech zabiegach możesz zobaczyć wyraźne efekty jego działania i to bez nieprzyjemnych efektów ubocznych takich, jak zaczerwienienia czy obrzęki, które pojawiają się nie raz przy tego typu kuracjach.
Siła Resurface drzemie w tym, że nie jest to jeden zabieg lecz 3 linie zabiegów o rosnącej intensywności. Każda z tych linii zajmuje się innymi problemami skóry i można je ułożyć w serię zabiegów, która będzie najlepiej dobrana do Twoich potrzeb.
Wybierz:
To idealne rozwiązanie dla skór ze:
Próżniowy Lifting urządzeniem Primelle to nieinwazyjny zabieg likwidujący główne przyczyny starzenia się skóry i utraty jej gęstości. Zwiększa miejscowe mikrokrążenie, przywraca prawidłowy metabolizm komórkowy, ujędrnia skórę twarzy, szyi i dekoltu, pobudzając komórki do produkcji kolagenu i elastyny.
Peeling Vitamin C Peel to ekskluzywny program terapeutyczny oparty na synergicznym połączeniu najbardziej aktywnych antyoksydantów z enzymami i peptydami biomimetycznymi.
Zabieg rekomendowany jest dla każdego typu skóry, w szczególności naczynkowej, skłonnej do powstawania przebarwień i z zaznaczonymi oznakami starzenia egzogennego.
Fundamentem terapeutycznym całego zabiegu jest witamina C w postaci tetraizopalmitynianu askorbylu (4%), a także kwasu L-askorbinowego (15%) w połączeniu z kwasem felurowym (1%).
Witamina C wykazuje samodzielne właściwości antyoksydacyjne, jak również regeneruje witaminę E znajdującą się we wszystkich komórkach skóry wzmacniając jej system naprawczy i fotoprotekcyjny. Jest niezbędną witaminą do produkcji kolagenu i elastyny, dlatego wpływa na zagęszczenie skóry, hamuje aktywność tyrozynazy ograniczając przebarwienia i wzmacnia naczynia krwionośne.
Połączenie witaminy C z kwasem felurowym chroni skórę przed zmianami DNA i promieniowaniem UV. Kuracja wzbogacona jest o enzymy proteolityczne papai, ananasa i arbuza, które działają wygładzająco i przeciwzapalnie, przywracając komfort skórze suchej i podrażnionej. Sensorycznym dopełnieniem zabiegu jest zastosowanie olejku i wyciągu z komórek macierzystych pomarańczy, o wspaniałym cytrusowym aromacie i niezwykłych właściwościach przeciwzmarszczkowych.
Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w ludzkim ciele, głównie w skórze. Utrzymuje on prawidłowe nawodnienie tkanek, dzięki zdolności wiązania wody. Codziennie następuje rozpad i produkcja nowego kwasu hialuronowego w skórze. W miarę upływu lat zdolność jego produkcji zanika, co przyczynia się do powstawania zmarszczek oraz utraty napięcia i jędrności skóry.
Wskazaniem do podania stabilizowanego kwasu hialuronowego jest wypełnianie zmarszczek i fałdów, przywrócenie objętości tkanek oraz rewitalizacja skóry danego obszaru. Zabieg wykonuje się po zastosowaniu znieczulenia powierzchniowego np. kremem Emla. Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły lub kaniuli wykonując kilku wkłuć. Efekty zabiegu widoczne są natychmiast po podaniu, a efekty utrzymują się do 12 miesięcy.
Lek. stom. Agnieszka Kuras-Trąbka – absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przez wiele lat nauczyciel akademicki w Collegium Medicum UJ. Lekarz medycyny estetycznej, specjalista Ist stomatologii ogólnej i IIst protetyki stomatologicznej. W roku 2014 ukończyła studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Anging, a swoją wiedzę i zainteresowania rozwija na szkoleniach i konferencjach.
Osocze bogatopłykowe ( Plated Rich Plasma PRP) to autologiczny koncentrat płytek krwi w niewielkiej ilości osocza. Autologiczny, czyli pozyskiwany z krwi żylnej pacjenta, naturalny, pozbawiony reakcji alergicznych. Jest bogatą w czynniki wzrostu substancją, którą otrzymuje się z krwi pacjenta. Poprzez wstrzyknięcie osocza w odpowiednio dobrane warstwy skóry uzyskuje się efekt przyspieszenia odnowy tkanek. Proces regeneracji ulega przyspieszeniu, a fibroblasty są pobudzane do produkcji nowego kolagenu.
Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogato płytkowej to przełom w ortopedii, chirurgii, stomatologii i medycynie estetycznej. Dzięki innemu procesowi odwirowania krwi uzyskuje się preparat, który zawiera nie tylko płytki krwi i czynniki wzrostu, ale również innego rodzaju komórki, wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym także mezenchymalne komórki macierzyste. Dzięki temu efekty terapeutyczne w postaci regeneracji, „odmłodzenia” skóry mogą być po pierwsze lepsze, po drugie dłużej się utrzymują.
Fibrynę i osocze podaje się w wybrany obszar skóry ( twarz, szyja, dekolt, dłonie , skóra owłosiona głowy) metodą mezoterapii , czyli drobnych wkłuć. Skórę znieczula się powierzchniowo około 30 minut przed zabiegiem np. kremem Emla. W niektórych miejscach wkłucia mogą pojawić się niewielkie siniaki, które samoistnie znikają po około tygodniu. Właściwa pielęgnacja skóry, zalecona przez lekarza, przyspiesza gojenie.
Kilka dni przed i po zabiegu unikamy zażywania leków rozrzedzających krew z grupy NLPZ tj. aspiryna, acard, ibuprofen, nurofen.
Nie zaleca się nasłoneczniania ( wysoka ochrona filtrami), nagrzewania (sauna) i silnego wychładzania skóry w dniu zabiegu i przez kolejne 2 tygodnie. Po zabiegu można wykonać delikatny makijaż. W dniu zabiegu unikamy intensywnego wysiłku fizycznego.
ciąża i karmienie piersią
choroby autoimmunologiczne
choroby nowotworowe
aktywne choroby skóry, opryszczka
niektóre choroby krwi
Zabiegi z wykorzystaniem osocza i fibryny bogato płytkowej najlepiej wykonywać seryjnie, ale już po pierwszym zabiegu widoczne są pozytywne efekty , które utrzymują się nawet do 2 lat.
Częstotliwość i ilość zabiegów dobiera lekarz po badaniu, najczęściej stosuje się osocze i fibrynę wg schematu 0- 1-6 miesięcy.
Lek. stom. Agnieszka Kuras-Trąbka – absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przez wiele lat nauczyciel akademicki w Collegium Medicum UJ. Lekarz medycyny estetycznej, specjalista Ist stomatologii ogólnej i IIst protetyki stomatologicznej. W roku 2014 ukończyła studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Anging, a swoją wiedzę i zainteresowania rozwija na szkoleniach i konferencjach.
Mezoterapia, zwana też intradermoterapią to technika iniekcji farmakologicznej, która jest częścią Oficjalnej Medycynay. Polega na cyklicznym, śródskórnym lub podskórnym podaniu małych, ale skutecznych dawek środków farmakologicznych na ograniczonych powierzchniach skóry. W mezoterapii wykorzystuje się podwójny mechanizm działania: mezostymulację przez samo wkłucie, a następnie przez działanie leku.
Mezoterapię wykorzystuje się w celu biostymulacji i biorewitalizacji skóry, poprawia ujędrnienie, napięcie, nawilżenie, zapobiega dalszemu starzeniu się skóry, wpływa na jej jakość, reguluje łojotok. Stosuje się ją jako metodę leczenia łysienia, cellulitu, pomocniczo w leczeniu otyłości.
Polecana dla osób z pierwszymi objawami starzenia, utratą napięcia, przesuszenie i utratą jednolitego kolorytu skóry. Idealny zabieg dla osób ze skórą przesuszoną, zszarzałą, z zasinienie i obrzękiem okolicy oka.
Po konsultacji lekarz dobiera właściwy dla danej skóry preparat ( kwas hialuronowy, mieszanki multiwitaminowe, mieszanki witaminowo-aminokwasowe, sole mineralne, osocze i fibrynę bogato płytkowe) . Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym skóry za pomocą kremu znieczulającego. Trwa od 30 minut w zależności od obszaru objętego zabiegiem( twarz, szyja, dekolt, dłonie, inne partie ciała).
Przed zabiegiem , przez tydzień nie należy zażywać leków tj: Aspityna, Polopiryna, Acard, Ibuprofen, Aulin i innych z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, mogą wystąpić siniaki ((krwiaki),które ustepują po ok. tygodniu, odczyny alergiczne. Po zabiegu zaleca się stosowanie kremów Cicaplast, Cicabio, Auriderm . Można stosować preparaty kamuflujące, należy unikać słońca, solarium i sauny przez 2 tygodnie.
Lek. stom. Agnieszka Kuras-Trąbka – absolwentka Akademii Medycznej w Gdańsku, przez wiele lat nauczyciel akademicki w Collegium Medicum UJ. Lekarz medycyny estetycznej, specjalista Ist stomatologii ogólnej i IIst protetyki stomatologicznej. W roku 2014 ukończyła studia podyplomowe w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Anging, a swoją wiedzę i zainteresowania rozwija na szkoleniach i konferencjach.
Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56