Masaż pałeczkami bambusowymi – na czym polega?

Masaż pałeczkami bambusowymi – na czym polega?

Natłok obowiązków, nieustanny pośpiech, zbyt mało czasu na odpoczynek – to tylko kilka z nielicznych powodów przyczyniających się do spadku energii, długofalowego odczuwania zmęczenia, poirytowania czy napięcia. Aby poprawić jakość życia, warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegów kosmetycznych. Masaż pałeczkami bambusowymi jest doskonałym sposobem zredukowania stresu, zmęczenia oraz uwolnienia ciała od dolegliwości bólowych w obrębie mięśni. Na czym polega?

Na czym polega masaż pałeczkami bambusowymi?

Masaż z użyciem pałeczek bambusowych wykonywany jest na całe ciało, począwszy od stóp, a kończąc na twarzy. W trakcie terapii specjalista wykonuje określone ruchy, zmieniając ich intensywność i tempo. Przesuwa pałeczkami po miejscu zabiegowym, rozwałkowując mięśnie. Dodatkowo stosuje relaksacyjne techniki masażu manualnego, a więc oklepuje, pociera, muska oraz uciska ciało w określonych miejscach.

Terapia pałeczkami bambusowymi poprawia krążenie krwi i limfy, niweluje napięcia i stres, wzmacnia organizm. Polepsza samopoczucie, uelastycznia ścięgna i mięśnie. Ponadto modeluje sylwetkę, ujędrnia skórę, zmniejsza tkankę tłuszczową, redukuje cellulit.

Pałeczki bambusowe – właściwości

Ze względu na naturalne właściwości bambusa, przyrządy wykonane z tego materiału są bardzo chętnie stosowane podczas zabiegów kosmetycznych. Narzędzia ułatwiają masażyście zarówno dotarcie do tkanek głębokich, jak i ich stymulację. Są lekkie, wytrzymałe i bezpieczne dla alergików oraz osób z wrażliwą, delikatną skórą, ponieważ nie wywołują reakcji uczuleniowych i nie powodują podrażnień. Wykazują również działanie bakteriobójcze.

Pałeczki i miotełki bambusowe zawierają krzem, dzięki czemu w trakcie przesuwania przyrządów po ciele, wytworzony zostaje potencjał elektryczny. Ciepła energia działa na pacjenta kojąco oraz zwiększa chęci i motywację do działania.

Masaż pałeczkami bambusowymi – wskazania

Na masaż pałeczkami bambusowymi powinny się zdecydować osoby, które często odczuwają stres, napięcie i zmęczenie. Zabieg wyciszy, zrelaksuje, poprawi samopoczucie oraz przyniesie ulgę umysłowi, duszy i ciału. Terapia rekomendowana jest również pacjentom:

Masaż dotleni komórki, stymuluje krążenie, zniweluje ból, zlikwiduje pomarańczową skórkę. Wzmocni organizm, usunie napięcia i zmniejszy obrzęki. Doda energii, pobudzi do działania, odżywi i zregeneruje skórę. Ponadto wymodeluje sylwetkę (talię, pośladki, uda).

Masaż pałeczkami bambusowymi – przeciwwskazania

Mimo że poddanie się masażowi pałeczkami bambusowymi wiąże się z szeregiem korzyści zdrowotnych, istnieją określone przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Są to:

Podsumowanie

Masaż polega na oklepywaniu ciała od stóp w kierunku karku przy pomocy pałeczek bambusowych. Dodatkowo w trakcie terapii specjalista wykorzystuje techniki lecznicze i relaksacyjne, które wykonuje ręcznie. Zabieg łagodzi różne dolegliwości, poprawia krążenie krwi i limfy, polepsza nastrój, redukuje cellulit i dotlenia komórki. W połączeniu z masażem bańką chińską lub masażem miodem doskonale kształtuje sylwetkę, likwiduje tkankę tłuszczową oraz ujędrnia.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56