Masaż na ból pleców i ból nóg w ciąży

Masaż na ból pleców i ból nóg w ciąży

Chociaż ciąża to okres radosnego oczekiwania na narodziny dziecka, przyszłe mamy narażone są wówczas na ogromne obciążenia. Ich skutkiem są m.in. skurcze łydek, uczucie ciężkich nóg, obrzęki, pogorszenie stanu skóry. Kobietom w okresie ciąży bardzo często towarzyszy również uporczywy ból pleców oraz bóle nóg. Doskonałym sposobem zredukowania tych dolegliwości jest masaż.

Masaż dla kobiet w ciąży na ból nóg

Ból nóg w ciąży może powodować:

Dolegliwości, z którymi zmagają się przyszłe mamy to również bolesne skurcze nóg i ból nerwu kulszowego. Ze względu na zmiany zachodzące w układzie krzepnięcia oraz spowolnienie przepływu krwi, kobiety w ciąży narażone są również na zakrzepicę. Symptomy schorzenia to m.in. obecność skrzepów krwi zatykających, opuchlizna kończyn dolnych, zaczerwienienie skóry, ból podczas ruchu, który nie ustępuje po spoczynku.

Aby złagodzić dolegliwości, napinaj mięśnie łydek, zrezygnuj z butów na wysokim obcasie, unikaj stania w jednym miejscu przez dłuższy czas, rób chłodne okłady.

Masaż dla kobiet w ciąży poprawia krążenie krwi i limfy. Zapobiega powstawaniu żylaków i obrzęków nóg. Zmniejsza napięcia i rozluźnia mięśnie łydek. Dotlenia i odżywia tkanki. Ujędrnia skórę, zwalcza cellulit i łagodzi ból kończyn dolnych. Poprawia przemianę materii, tym samym przyspieszając oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo masaż nóg relaksuje, wycisza i uspokaja przyszłą mamę.

W trakcie zabiegu masażysta masuje najpierw stopy i staw skokowy, a następnie przechodzi do ud i kolan. Masaż nóg dla kobiet w ciąży opiera się na wykonywaniu powolnych, delikatnych i rytmicznych ruchów.

Masaż na ból pleców dla kobiet w ciąży

Ból kręgosłupa to jedna z najczęstszych dolegliwości kobiet w ciąży. Zwykle pojawia się w drugim trymestrze, a następnie stopniowo się nasila wraz z powiększającym się brzuchem. Dolegliwości bólowe pleców spowodowane są przyrostem masy ciała i dużym brzuchem, co w konsekwencji prowadzi do przyjmowania pozycji, które obciążają kręgosłup.

Masaż pleców powinno się wykonywać w profesjonalnym gabinecie. Już jeden zabieg przyniesie ogromną ulgę w bólu, a także poprawi przepływ krwi, rozszerzy naczynia krwionośne, zredukuje napięcia mięśniowe i rozluźni przeciążone mięśnie. Masowanie okolic kręgosłupa dodatkowo zredukuje stres, odpręży i pozwoli zapomnieć o problemach. 

Masaż dla kobiet w ciąży – przeciwwskazania

Masażu nóg i pleców nie można przeprowadzić u kobiet z powikłaniami ciąży. Wśród przeciwwskazań należy również wymienić:

Podsumowanie

Opuchnięte, ciężkie nogi, a także ból kończyn dolnych i pleców to dokuczliwe dolegliwości, które towarzyszą przyszłym mamom w czasie ciąży. Dyskomfort złagodzi specjalny masaż dla ciężarnych wykonywany w profesjonalnych gabinetach. Terapia nie tylko przyniesie ulgę w bólu, lecz także wprowadzi pacjentkę w stan relaksu.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56