Masaż całościowy – na czym polega?

Masaż całościowy – na czym polega?

Masaż całościowy to inaczej masaż całego ciała, przeprowadzany od stóp do głowy. Ze względu na jego relaksacyjne działanie, polecany jest w sposób szczególny osobom zestresowanym, przemęczonym, prowadzącym aktywny tryb życia, przepracowanym. Niezależnie od tego czy pacjentowi zależy na tym, aby wykonać masaż relaksacyjny, masaż klasyczny czy masaż leczniczy na wszystkie lub poszczególne części ciała, masażysta dostosuje zabieg do indywidualnych oczekiwań. Jakie są wskazania do masażu na całe ciało? Jaki jest zakres masażu całościowego?

Masaż relaksacyjny, klasyczny, leczniczy na całe ciało – wskazania

Masaż całościowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zredukować cellulit, tkankę tłuszczową, wymodelować sylwetkę, poprawić przemianę materii, zlikwidować ból kręgosłupa, głowy czy innych części ciała. Z masażu relaksacyjnego czy klasycznego powinny skorzystać również osoby cierpiące z powodu bezsenności, nerwicy, przewlekłego zmęczenia czy nadmiernego stresu. Masaż na całe ciało to świetny wybór zarówno dla pacjentów bardzo aktywnych, regularnie uprawiających sport, jak i tych, którzy wolny czas spędzają na kanapie z książką w ręce.

Masaż całościowy – zakres masażu relaksacyjnego i czas trwania

Zwykle masaż całościowy trwa około 60-90 minut, w zależności od części ciała, które będą masowane. Zanim jednak rozpocznie się zabieg, masażysta przeprowadzi dokładny wywiad z pacjentem, podczas którego wyklucza ewentualne przeciwwskazania, zapozna się ze stanem zdrowia osoby masowanej, jej potrzebami i oczekiwaniami. W trakcie rozmowy specjalista może również zapytać o preferowaną muzykę czy zapach olejków eterycznych, które zostaną użyte podczas terapii.

Zanim specjalista przejdzie do wykonywania zabiegu, przygotowuje stawy i konkretne części ciała do dalszego masażu za pomocą naprzemiennych ruchów – głaskania, ugniatania i rozcierania.

Masaż relaksacyjny na całe ciało wykonuje się najpierw na brzuchu, a następnie na plecach lub odwrotnie. W przypadku pierwszej opcji najpierw przeprowadza się masaż pleców, karku, łydek, ud i stóp. W dalszej kolejności masowane będą ręce i przód nóg. Zabieg można rozszerzyć o masaż pośladków czy masaż twarzy. Warto wspomnieć, że masażysta największą uwagę poświęci najbardziej napiętym, przeciążonym partiom ciała. W zależności od potrzeb masaż relaksacyjny całościowy można dowolnie modyfikować.

Korzyści masażu całościowego

Masaż całościowy klasyczny czy relaksacyjny ma mnóstwo zalet. Doskonale redukuje zmęczenie psychiczne i fizyczne, poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia naczynia krwionośne, oczyszcza organizm z toksyn, ujędrnia i uelastycznia skórę. Niweluje różnego rodzaju napięcia, skurcze mięśniowe, bóle głowy, stawów, mięśni. Wpływa pozytywnie na stan skóry, działa antyoksydacyjnie, zmniejsza cellulit, wysmukla sylwetkę, regeneruje tkanki. Dodatkowo masaż twarzy odżywia, ujednolica koloryt cery, odmładza, łagodzi rysy, wygładza zmarszczki.

Po wykonaniu całego masażu, pacjent poczuje się odprężony, wyciszony i spokojny.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56