Masaż bańką chińską – sposoby na gładką skórę

Masaż bańką chińską – sposoby na gładką skórę

Gładkie, piękne ciało, pozbawione widocznych zmian to marzenie wielu kobiet. Tymczasem z wiekiem stan skóry ulega stopniowemu pogorszeniu. Tkanki regenerują się wolniej, pojawia się coraz więcej nierówności, skóra traci naturalną zdolność do odkształcania się i napinania, przez co zmniejsza się jej elastyczność, sprężystość i jędrność. Dodatkowo zaburzenia hormonalne, zbyt mała aktywność fizyczna czy nieprawidłowa dieta mogą doprowadzić do powstawania cellulitu na pośladkach, biodrach, udach i ramionach. Aby poprawić wygląd i kondycję skóry, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów. Jednym z nich jest masaż bańką chińską.

Bańki chińskie – co to takiego?

Bańki chińskie to silikonowe lub gumowe przyrządy o beczkowatym kształcie wykorzystywane w kosmetologii. W zależności od miejsca zabiegowego, w trakcie terapii specjalista używa baniek o różnej wielkości i średnicy.

Przyrząd ma szerokie zastosowanie. Pomaga w redukcji cellulitu, rozstępów, tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała (np. brzuch, uda), ujędrnia, napina, a także modeluje sylwetkę. Wykorzystywany jest również w celach leczniczo-relaksacyjnych, ponieważ zmniejsza napięcie mięśniowe, dolegliwości bólowe, zwalcza bezsenność, wzdęcia i infekcje.

Masaż bańką chińską – na czym polega?

Masaż bańką chińską to terapia polegająca na wytwarzaniu podciśnienia, pod wpływem którego dochodzi do miejscowego zasysania skóry. Intensywność zabiegu jest zależna od siły docisku. Im mocniejszy nacisk na przyrząd, tym bardziej przylgnie on do ciała.

Masaż bańką chińską rozpoczyna się od naniesienia na czystą i suchą skórę specjalnego preparatu (oliwka, olejek), który ułatwia przesuwanie przyrządu po ciele. Następnie podgrzane w ciepłej wodzie bańki umieszcza się na wybranej partii ciała, zasysając fałd tkankowy. Na koniec wykonuje się powolne, koliste i podłużne ruchy, kierując się ku węzłom chłonnym.

Podczas zabiegu następuje intensywne przekrwienie i znaczna poprawa stanu i jakości skóry. Z organizmu usunięte zostają toksyny oraz zalegające produkty przemiany materii. Tkanki zostają odżywione i dotlenione. Ciało wygładzone, uelastycznione, a kształt sylwetki poprawiony.

Masaż wybranej części ciała powinien trwać około 15-20 minut. W celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów, należy przeprowadzić serię 10-12 terapii co 2-3 dni.

Masaż bańką chińską – wskazania do zabiegu

Masaż bańką chińską polecany jest pacjentkom, które borykają się z rozstępami, ze skórką pomarańczową na udach, pośladkach, brzuchu oraz nadmiarem tłuszczu w wybranych miejscach na ciele. Rekomenduje się go również osobom, które pragną wymodelować ciało.

Ponadto wśród wskazań do zabiegu należy wymienić:

Masaż bańką chińską – przeciwwskazania

Mimo że zabieg z użyciem chińskich baniek jest bezpieczny i ma mnóstwo zalet, nie może być wykonywany u każdego pacjenta. Główne przeciwwskazania do masażu to:

Podsumowanie

Aby cieszyć się gładką i zdrową skórą, warto zdecydować się na zabieg bańką chińską. Terapia nie tylko pomoże zlikwidować rozstępy, skórkę pomarańczową i podskórną tkankę tłuszczową, lecz także poprawi samopoczucie, krążenie krwi oraz zredukuje dolegliwości bólowe i napięcia.

Umów się na wizytę – tel.: 12 388-51-56